I need a drink - minibarki z lat 60.

Tuesday, May 28, 2013

Z wystrojem wnętrz inspirowanych stylem przełomu lat 50. i 60. kojarzy mi się kilka charakterystycznych elementów. Jednym z nich jest minibarek, bo gdzie, jak nie w stylowej szafce z podświetlanym wnętrzem, trzymać powinno się wykwintne trunki i eleganckie szkło, do jego podawania.


Mój barek znalazłam na Allegro. Poprzedni właściciel datował go na lata 60. ubiegłego wieku i tego się trzymajmy. Ma bardzo ładny odcień ciemnego orzecha. Podoba mi się zaokrąglony blat i wystające z jednej strony dwa elementy.


Z jednej strony barek posiada dwie półokrągłe półeczki, ale tym co urzekło mnie w nim najbardziej było jego wnętrze oraz oryginalna ozdoba na drzwiczkach.

 
Wnętrze obito seledynową tkaniną. W środku nie mogło zabraknąć światełka oraz lustra na drzwiach.Na drzwiczkach widzicie metalowy element w kształcie kieliszka do szampana z bąbelkami.


Barek - lata 50./60. / szklanki lata 60./ wazon - lata 60.

Jeśli szukacie eleganckiego mini barku polecam zaglądać na Allegro. Już za 150 - 200 zł znaleźc można naprawdę piękne egzemplarze. Poniżej jeden z ciekawszych pomysłów na zaaranżowanie mini barku. Wykorzystanie do tego obudowy ze starego odbiornika telewizyjnego bardzo mi się podoba.


No comments:

Post a Comment