Dragon Swing Międzynarodowy Festiwal Tańca Lindy Hop 19-23.11.2014

Saturday, November 15, 2014

Wraz z organizatorami Dragon Swing zapraszam Was na piątą edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lindy Hop, który odbędzie się w dniach 19-23 listopada w Krakowie. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w listopadzie 2010 roku i była pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce powiązanym z tańcami swingowymi, na stałe zapisując się w historii najbardziej popularnych festiwali swingowych na całym świecie. Dragon Swing to Międzynarodowy Festiwal Tańca Lindy Hop organizowany jesienią w Krakowie. Podczas nadchodzącej edycji czekają na Was 4 dni warsztatów tanecznych i 5 swingowych imprez w stylu retro w terminie od 19 do 23 listopada 2014. Jest to obecnie największe tego typu wydarzenie w Polsce. Warsztaty taneczne, na czterech poziomach zaawansowania, prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów Lindy Hop z różnych zakątków świata. Zajęcia z Lindy Hop będą prowadzone na kilku poziomach zaawansowania, będzie można również wziąć udział w warsztatach z pokrewnej techniki solo - Authentic Jazz.
W ramach festiwalu odbędzie się pięć imprez tanecznych w stylu lat 20-tych i 30-tych, podczas których będzie można wykorzystać w praktyce zdobyte na warsztatach umiejętności oraz posłuchać na żywo krakowskich jazzbandów. Czekają na Was także konkursy taneczne - Jack n' Jill , Strictly Lindy, Solo Charleston, Green Dragon (konkurs choreograficzny) oraz wiele innych atrakcji. Główna sobotnia impreza, podczas której będą miały miejsce pokazy taneczne i konkursy odbędzie się w komorze Warszawa w kopalni soli w Wieliczce.
Strona wydarzenia: www.dragonswing.pl / Strona wydarzenia na Facebooku
 Czym jest taniec Lindy Hop
Lindy Hop to taniec swingowy, którego początki sięgają Harlemu lat 20-stych i 30-stych. Nazwa wywodzi się od pierwszego samotnego lotu przez Atlantyk Charlesa Lindbergh’a. Prasa opisała ten wyczyn jako “LINDY HOPS THE ATLANTIC”. Lindy Hop powstał na bazie wielu popularnych w tamtym okresie odmian tańca, m.in. Jazz, Step i Charleston. Taniec ewoluował wraz z nową swingową muzyką i szybko zdobył popularność na całym świecie. Lindy Hop opiera się w dużej mierze na improwizacji, dając tancerzom możliwość własnej interpretacji muzyki. Istotnym elementem jest połączenie partnerów.

No comments:

Post a Comment