Lady Pin Up Sarong dress

Sunday, October 13, 2013

O polskiej marce Lady Pin Up wspominałam ostatnio przy okazji wpisu dotyczącego szytego na miarę płaszcza w lamparcie cętki. Dziś chciałam Wam pokazać projekt, który trafił w moje ręce mniej więcej dwa miesiące temu. Początkowo sukienka ta miała wyglądać nieco inaczej. Góra miała być bardziej zabudowana i posiadać krótkie rękawki. Na początku myślałam o fasonie, który mogłabym nosić na co dzień do pracy, dlatego wykluczone były zbyt odkryte ramiona czy głębokie dekolty.
Główną inspiracją przy tworzeniu tego modelu były filmowe kreacje Dorothy Lamour, nazywanej Sarong Girl. Najważniejsze cechy tego fasonu to dopasowana gorsetowa góra, ołówkowy dół, charakterystyczna falbana oraz tkanina w hawajskie wzory.

Przy pierwszym podejściu wybrałam także zupełnie inny materiał.W oliwkowo - zielonym odcieniu pokryty wzorem drobnych liści. Niestety, po odszyciu sukienki i późniejszym odprasowaniu okazało się, że tkanina posiada wady. Pod wpływem gorącego powietrza pojawiły się na niej drobne plamki, które wyglądały bardzo nieestetycznie. Ania, właścicielka marki, stanęła na wysokości zadania i zachowała się fantastycznie i bardzo profesjonalnie. I chociaż problem z materiałem nie wynikał z jej winy, Ania zaproponowała mi uszycie nowej sukienki, bez żadnych dodatkowych opłat za kolejne metry tkaniny.
W tym momencie zmieniłyśmy wspólnie koncepcję fasonu. Góra zyskała bardzo piękne detale w postaci ciekawe wszytych szerokich ramiączek.
 Niesamowite jest to, że nie miałam w trakcie szycia żadnych przymiarek - podałam Ani wymiary drogą mailową i otrzymałam sukienkę świetnie dopasowaną. 
Myślę, że druga sukienka, która zamówiłam w tym samym czasie u Lady Pin Up, ze względu na swój bardziej spektakularny fason zasługuje na równie wysmakowaną oprawę. I choć nie przepadam za wszelkiego rodzaju sesjami, może tym razem jednak się przemogę.
Sarong dress - Lady Pin Up/ Wachlarz i kwiat - prezent
 

No comments:

Post a Comment