Pod patronatem Vintage Girl: Festiwal Retro Weekend Summer’s End 2014

Tuesday, September 2, 2014W dniach 19 – 21.09.2014 Warszawa po raz kolejny rozbrzmi dźwiękami muzyki swingowej i wystukujących rytm stóp, a to za sprawą Retro Weekend „Summer’s End”. Jest to wydarzenie, które przyciągnie zarówno wiernych fanów tańca Lindy Hop, jak i tych, którzy jeszcze nigdy o nim nie słyszeli, ale w ich duszy gra klimat lat 20. - 40. minionego wieku. Nie jest to jednak impreza wyłącznie dla osób tańczących - to również doskonała okazja dla wielbicieli jazzu do spotkania, cofnięcia się w czasie i posłuchania na żywo swingowych standardów w najlepszym wykonaniu. Wydarzenie odbywa się w Warszawie już po raz czwarty. 

Retro Weekend „Summer’s End” ma na celu promocję rodzimych instruktorów tańca oraz muzyków. Przez trzy dni instruktorzy z Polski będą prowadzić warsztaty na trzech poziomach zaawansowania. Ta edycja będzie wyjątkowa pod względem instruktorów, gdyż każda ze szkół zajmujących się w Polsce Lindy będzie miała szansę na zaprezentowanie się adeptom sztuki tanecznej. 

Oprócz warsztatów tańca czekają na was trzy imprezy z najlepszą muzyką swingową graną przez polskich DJ-ów oraz na żywo przez weteranów polskiej sceny jazzowej: zespoły The Warsaw Dixielanders, Blues Fellows i Happy Jazz Band
Na szczególną uwagę zasługuje główna impreza wydarzenia – w sobotę 20 września bawić będziemy się na barce „Sen Nocy Letniej” zacumowanej na Wiśle.  W tym niesamowitym miejscu odbędzie się nie tylko potańcówka i koncert, ale również turniej taneczny w formule jack’n’jill czyli taki gdzie partnerzy do tańca będą ustalani losowo.

Sprawdźcie stronę wydarzenia na Facebooku  oraz stronę www


No comments:

Post a Comment